سندروم کمپارتمان مزمن

فشار بیش از حد روی بافت پا یا سندروم کمپارتمان مزمن

دوندگان استقامت، بهترین متخصص فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان، سندروم پر تنشی، ماساژ اصفهان، ژیمناستیک اصفهان، پیلاتس اصفهان، ماساژوراصفهان، ایروبیک اصفهان، یوگا اصفهان، ماساژدرمانی اصفهان، باله کودکان اصفهان، تی ار ایکس اصفهان، فیزیوتراپی تخصصی اصفهان، حرکات اصلاحی ورزشی اصفهان
دوندگان استقامت، بهترین متخصص فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان، سندروم پر تنشی

 

سندروم کمپارتمان مزمن، در طول تمرینات شدید دوندگان استقامت امکان افزایش فشار در هر یک از کمپارتمان ها وجود خواهد داشت. در این بین کمپارتمان های خارجی و قدامی بیشتر در معرض فشار قرار دارند و اغلب در دوندگان استقامت مشاهده می شود این وضعیت می‌تواند در بازیکنان فوتبال به خصوص آنهایی که با دویدن های زیاد سر و کار دارند بیشتر دیده می‌شود.
از آنجایی که بازیکنان در طول تمرینات مقدماتی حجم بالایی از فعالیت‌ها را روی سطوح سخت و متغیر زمین انجام می دهند بنا بر این به طور ویژه‌ای در معرض این عارضه قرار دارند. چنانچه سوالی درباره سندروم کمپارتمان مزمن دارید می توانید با خانم دکتر پروین شاهچراغی، بهترین متخصص فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان با شماره های 03132360841 و 03132360831 در ارتباط باشید.

علائم و نشانه ها سندروم کمپارتمان

بروز درد پس از انجام میزان معینی از فعالیت است برای مثال پس از دویدن مسافت و یا گذشته زمان معینی در برخی از موارد ممکن است به فرد احساس کرخی و بی حسی دست دهد و یا اینکه به گونه‌ای متفاوت احساس کند در این شرایط بازیکن مجبور به توقف فعالیت یا کاهش شدت آن است به طور تقریبی پس از مدت سی دقیقه تورم فروکش می‌کند و درد ناپدید می‌شود اما با از سرگیری فعالیت علائم مجدد ظاهر می شوند.

سندروم پر تنشی چیست؟

سندروم پر تنشی عضلانی از دیگر مشکلاتی است که ساق پا به آن دچار می شود این آسیب به شکل یک گرفتگی طولانی مدت ظاهر می‌شود و دلیل آن عدم توانایی عضلات در به حالت آرامش در آمدن است و اغلب به اشتباه به عنوان سندروم کمپارتمانها از آن یاد می شود.

بیشتر بخوانید ...  برنامه کلاسی ارتیمان سنتر

درمان سندروم کمپارتمان

شروع درمان با استراحت بهترین متخصص فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان در صورت امکان با استفاده از داروهای ضد التهاب است بررسی و تغییر در عوامل بیرونی و درونی از قبیل میزان تمرینات، سطح زمین و پوشش پا حائز اهمیت است. عوامل تمرینی که باید تعدیل شوند شامل کاهش برخورد پا با زمین از طریق جایگزین کردن تمرینات استخر و دوچرخه سواری به جای دوندگان استقامت و پریدن است در صورتی که همراه با درمان فیزیوتراپی تخصصی اصفهان باشد نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت. برخی از مواقع انجام جراحی از نوع قطع دسته فیبرهای عضلانی ضرورت پیدا می کند که در آن در فضای عضلانی کمپارتمان برای افزایش حجم عضله موجود به منظور رفع مشکل یک برش داده می‌شود.

روند بهبودی سندروم کمپارتمان

پیش بینی روند بهبودی متعاقب جراحی در اغلب موارد خوب است. مردان در مقایسه با زنان از شرایط بهتری برخوردارند. در نظر داشته باشید با بروز هرگونه علامتی از واریس جراحی به تعویق خواهد افتاد و در زمان دیگری و پس از بهبود واریس پا جراحی انجام میشود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

Leave a Comment

16 + 5 =