مرکز تخصصی انواع ماساژ در اصفهان,تمرینات درمانی و اصلاحی,انواع یوگا,یوگا در اصفهان,فیزیوتراپی در اصفهان,فیزوتراپی تخصصی,پروین شاه چراغی,دکتر پروین شاهچراغی,یوگای کودک و مادر,ماساژ صورت,جوانسازی صورت,ناهنجاری ستون فقرات,تمرین برای اسیب های ورزشی,اسیب های ورزشی,بیماران با مشکلات خاص,ایروبیک,ایروبیک در اصفهان,پیلاتس,پیلاتس در اصفهان,ایروبیک ریتمیک,تی ار ايکس,باله کودکان,ژیمناستیک,ژیمناستیک در اصفهان,بهترین فیزیوتراپ در اصفهان,خانه ژیمناستیک در اصفهان,کلاس های ورزشی,درمان ژای ضربدری,درمان پای پرانتزی,مرکز تخصصی ماساژ, ارائه انواع ماساژ ریلکسی,ماساژ ورزشی,رفلکسو تراپی,ماساژ درمانی توسط متخصص در اصفهان,آسیب های عضلانی اسکلتی,گوژپشتی,زانو درد,درمان کمر درد,تمرین درمانی,یوگای مبتدی,یوگای پیشرفته,یوگای مبتدی و پیشرفته,ناهنجاری های اسکلتی,ماساژ درمانی,ماساژتراپی در اصفهان,افتادگی شانه,متخصص فیزیوتراپی

بهترین کلینیک ماساژ در اصفهان

مرکز تخصصی انواع ماساژ در اصفهان,تمرینات درمانی و اصلاحی,انواع یوگا,یوگا در اصفهان,فیزیوتراپی در اصفهان,فیزوتراپی تخصصی,پروین شاه چراغی,دکتر پروین شاهچراغی,یوگای کودک و مادر,ماساژ صورت,جوانسازی صورت,ناهنجاری ستون فقرات,تمرین برای اسیب های ورزشی,اسیب های ورزشی,بیماران با مشکلات خاص,ایروبیک,ایروبیک در اصفهان,پیلاتس,پیلاتس در اصفهان,ایروبیک ریتمیک,تی ار ايکس,باله کودکان,ژیمناستیک,ژیمناستیک در اصفهان,بهترین فیزیوتراپ در اصفهان,خانه ژیمناستیک در اصفهان,کلاس های ورزشی,درمان ژای ضربدری,درمان پای پرانتزی,مرکز تخصصی ماساژ, ارائه انواع ماساژ ریلکسی,ماساژ ورزشی,رفلکسو تراپی,ماساژ درمانی توسط متخصص در اصفهان,آسیب های عضلانی اسکلتی,گوژپشتی,زانو درد,درمان کمر درد,تمرین درمانی,یوگای مبتدی,یوگای پیشرفته,یوگای مبتدی و پیشرفته,ناهنجاری های اسکلتی,ماساژ درمانی,ماساژتراپی در اصفهان,افتادگی شانه,متخصص فیزیوتراپی,ماسور,ماسوردرمانی,ماساژ تخصصی,فیزیوتراپیست خانم,فیزیوتراپیست خانم در اصفهان

مرکز تخصصی ماساژ در اصفهان 2022، ماساژ عمل مالش و ورز دادن بدن با استفاده از دست است. در طول ماساژ، یک ماسور آموزش دیده فشار ملایم یا قوی را به عضلات و مفاصل بدن وارد می کند تا درد و تنش را کاهش دهد.

متخصص فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان

دکتر پروین شاه چراغی متخصص فیزیوتراپی ورزشی برای آشنایی با انواع مختلف ماساژ و اینکه کدام نوع ممکن است برای شما مناسب باشد، شما را به مطالعه ادامه مطلب تشویق میکند.

ماساژ سوئدی

مدل ماساژ سوئدی یک ماساژ ملایم کل بدن است که برای افرادی که:

 • برای ماساژ جدید هستند
 • می خواهند تنش را رها کنند
 • تمایل به لمس ملایم

این مدل ماساژ می تواند به رها شدن گره های عضلانی، و همچنین برای زمانی که می خواهید در طول ماساژ به طور کامل استراحت کنید، انتخاب خوبی است.

برای این ماساژ، لباس‌هایتان را بجز لباس زیر در می‌آورید، در حالی که روی میز ماساژ دراز کشیده اید با یک ملحفه پوشیده می شوید. ماساژ درمانگر ملحفه را حرکت می‌دهد تا نواحی را که فعالانه روی آن کار می‌کنند، کشف کند.

ماساژ درمانی از ترکیبی از موارد زیر استفاده خواهد کرد:

 • ورز دادن
 • ضربات طولانی و روان در جهت قلب
 • حرکات دایره ای عمیق
 • لرزش و ضربه زدن
 • تکنیک های حرکت مفاصل غیرفعال

معمولا یک ماساژ سوئدی 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

ماساژ سنگ داغ

نوع ماساژ سنگ داغ برای افرادی که درد و تنش عضلانی دارند و یا به سادگی می خواهند آرام شوند، بهترین است. این نوع ماساژ درمانی مشابه ماساژ سوئدی است، فقط ماساژدرمانگر به جای دست یا علاوه بر آن از سنگ های گرم شده استفاده می کند.

مدل ماساژ سنگ داغ ممکن است کمک کند به:

 • کاهش تنش عضلانی
 • بهبود جریان خون
 • تسکین درد
 • آرامش را ترویج کنید
 • کاهش استرس

در طول ماساژ سنگ داغ، سنگ های گرم شده در نواحی مختلف کل بدن قرار می گیرند. ماسور شما ممکن است سنگی را در دست بگیرد، زیرا قسمت‌های مختلف بدن شما را با استفاده از تکنیک‌های ماساژ سوئدی با فشار ملایم ماساژ می‌دهد. گاهی اوقات از سنگ های سرد نیز استفاده می شود. شما برای ماساژ سنگ داغ لباس نمی پوشیدبجز لباس زیر خود را می پوشید. معمولاً مدت زمان ماساژ 90 دقیقه است.

ماساژ آروماتراپی

ماساژهای آروماتراپی برای افرادی که از عطر لذت می برند و می خواهند یک جزء شفابخش عاطفی در ماساژ خود داشته باشند، بهترین است. این نوع ماساژ می تواند کمک کند:

انواع ماساژهای آروماتراپی فشار ملایم و ملایم را با استفاده از روغن‌های ضروری می‌کنند. ماساژ درمانگر شما معمولاً تصمیم می‌گیرد از کدام روغن‌های ضروری استفاده کند، اما در صورت تمایل می‌توانید به آنها اطلاع دهید. روغن های ضروری قبل از استفاده روی پوست رقیق می شوند.

در طول ماساژ، در حالی که روغن‌های ضروری را از طریق دیفیوزر استنشاق می‌کنید و از طریق پوست جذب می‌شوند، کل بدنتان را ماساژ می‌دهند. گاهی اوقات، ماساژ آروماتراپی فقط بر روی کمر، شانه ها و سر شما متمرکز می شود. یک ماساژ آروماتراپی 60 تا 90 دقیقه است.

ماساژ بافت های عمیق

ماسور بافت عمیق فشار بیشتری نسبت به ماساژ سوئدی دارد. اگر مشکلات عضلانی دارید، گزینه خوبی است، مانند:

 • درد
 • صدمه
 • عدم تعادل
 • تنگی
 • درد مزمن عضلانی

در طول ماساژ بافت عمیق، ماسور خوب در اصفهان، از ضربات آهسته و فشار عمیق انگشت برای کاهش تنش از عمیق‌ترین لایه‌های ماهیچه‌ها و بافت‌های همبند استفاده می‌کند. مدت زمان ماساژ 60 تا 90 دقیقه خواهد بود. در حالی که بافت عمیق ممکن است شدیدتر باشد، نباید درد یا درد احساس کنید.

ماساژ ورزشی

در ماساژ ورزشی اگر آسیب عضلانی مکرر ناشی از استفاده مکرر مانند آنچه ممکن است از انجام یک ورزش به شما وارد شود، همچنین اگر مستعد آسیب هستید، گزینه خوبی است، زیرا می توان از آن برای جلوگیری از آنها استفاده کرد.

ماساژ ورزشی می تواند:

 • افزایش انعطاف پذیری
 • بهبود عملکرد ورزشی
 • تسکین درد
 • کاهش اضطراب
 • تنش عضلانی را آزاد کنید

ماساژ ورزشی را می توان به صورت ماساژ کل بدن یا در قسمت های خاصی از بدن که به بیشترین توجه نیاز دارند انجام داد. بسته به نیاز شما ممکن است فشار عمیق با سکته های آرام بخش جایگزین شود.

شما می توانید با لباس یا برهنه یک ماساژ ورزشی انجام دهید. اگر ترجیح می دهید لباس بپوشید، مطمئن شوید که نازک، گشاد است و به درمانگر اجازه دسترسی به عضلات شما را می دهد. شورت گشاد و تاپ تاپ گزینه هایی هستند. ماساژ احتمالاً 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

ماساژ نقطه ماشه ای

درباره ماساژ نقطه ماشه ای برای افرادی که جراحات، دردهای مزمن یا یک مشکل یا شرایط خاص دارند مناسب است. گاهی اوقات، مناطقی از سفتی در بافت‌های عضلانی که به عنوان نقاط ماشه‌ای ، می‌توانند باعث درد در سایر قسمت‌های بدن شوند. با تمرکز بر تسکین نقاط ماشه ای، این نوع ماساژ می تواند درد را کاهش دهد.

یک بررسی در سال 2018 نشان داد که درمان عضلات سر و گردن با درمان نقطه ماشه ای ممکن است دفعات، شدت و مدت سردردهای تنشی و میگرنی را کاهش دهد. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. ماساژ نقطه ماشه ای از سطوح متناوب فشار در ناحیه نقطه ماشه برای کاهش تنش استفاده می کند.

ماساژ شامل کار بر روی کل بدن شما می شود، اگرچه درمانگر شما روی نواحی خاصی که باید آزاد شوند تمرکز خواهد کرد. شما می توانید لباس های سبک وزن را برای ماساژ بپوشید، یا می توانید به طور کامل یا تا حدی لباس را درآورید. این نوع ماساژ معمولا 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

رفلکسولوژی

رفلکسولوژی از فشار ملایم تا محکم بر روی نقاط مختلف فشار پا ، دست و گوش استفاده می کند. این بهترین حالت برای افرادی است که به دنبال آرامش یا بازیابی سطح انرژی طبیعی خود هستند. همچنین برای کسانی که لمس کردن تمام بدنشان راحت نیست گزینه خوبی است.

رفلکسولوژی ممکن است به ویژه برای موارد زیر مفید باشد:

 • آرامش
 • کاهش درد
 • کاهش خستگی
 • بهبود خواب
 • کاهش اضطراب
 • خلق و خوی بهبود یافته

محققان ماساژ درمانی دریافتند که رفلکسولوژی به طور قابل توجهی اضطراب بیماران تحت عمل جراحی قلبی عروقی را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد. یک کارآزمایی بالینی در سال 2019 نشان داد که رفلکسولوژی می تواند خستگی و درد را کاهش دهد و کیفیت خواب را در بیماران مبتلا به لنفوم افزایش دهد. می‌توانید لباس‌های گشاد و راحت بپوشید که به پاهایتان دسترسی داشته باشید. ماساژ رفلکسولوژی 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

ماساژ شیاتسو

برای ماساژ شیاتسو برای افرادی که می خواهند احساس آرامش کنند و استرس، درد و تنش را از بین ببرند، بهترین است. این یک نوع ماساژ ژاپنی است که:

 • آرامش و آرامش عاطفی و جسمی را تقویت می کند
 • به تسکین درد کمک می کند
 • ممکن است سردرد را تسکین دهد
 • تنش عضلانی را کاهش می دهد
 • خواب و خستگی را بهبود می بخشد
 • ممکن است خلق و خوی را بهبود بخشد

مطالعات نشان داد که شیاتسو درمانی همراه با مراقبت استاندارد برای کمردرد علائم و کیفیت زندگی را بلافاصله پس از درمان بهبود می بخشد. همچنین خود شیاتسو به طور قابل توجهی کیفیت خواب و خستگی روز را در گروهی از ورزشکاران جوان با ضربه مغزی مرتبط با ورزش بهبود می بخشد. ماساژ شیاتسو کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد، اما درمانگر شما ممکن است بر روی مناطقی تمرکز کند که نیاز به توجه بیشتری دارند.

کیفیت ماساژ درمانی در اصفهان

در طول ماساژ، درمانگر شما از دست، کف دست و شست خود برای ماساژ نقاط خاصی از بدن شما استفاده می کند. فشار ضربانی یا ریتمیک استفاده می شود. در طول این ماساژ می توانید کاملاً لباس بپوشید. ماساژ شیاتسو معمولاً 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

ماساژ تایلندی در اصفهان

ماساژ تایلندی برای افرادی که خواهان ماساژ فعال‌تری هستند و می‌خواهند درد و استرس را کاهش داده و از بین ببرند، بهترین است. همچنین می تواند به بهبود کمک کند:

 • انعطاف پذیری
 • جریان
 • سطوح انرژی

ماساژ تایلندی با استفاده از یک سری حرکات شبیه به حرکات کششی یوگا، کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. درمانگر شما از کف دست و انگشتان خود برای اعمال فشار محکم به بدن شما استفاده می کند. شما همچنین در حالت های مختلف کشیده و پیچ خورده خواهید شد. در طول ماساژ می توانید لباس های گشاد و راحت بپوشید. یک ماساژ تایلندی 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.

ماساژ قبل از تولد

ماساژ دوران بارداری می تواند روشی مطمئن برای زنان برای ماساژ در دوران بارداری باشد. این می تواند به کاهش دردهای بدن بارداری، کاهش استرس و کاهش تنش عضلانی کمک کند. با این حال، بسیاری از متخصصین ماساژ، ماساژ را به زنان در سه ماهه اول به دلیل خطر سقط جنین توصیه نمی کنند. در این دوران اگر باردار هستید، قبل از دریافت ماساژ با پزشک خود مشورت کنید.

بارداری و ماساژ

ماساژ قبل از تولد از فشار ملایم مشابه ماساژ سوئدی استفاده می کند. درمانگر روی نواحی مانند کمر، باسن و پاها تمرکز خواهد کرد. بسته به سطح راحتی شما می توانید به طور کامل یا جزئی لباس را در بیاورید. در طول ماساژ، یا به پهلو دراز می کشید یا روی میز مخصوص طراحی شده با بریدگی شکم. اگر در ساق پا یا سایر قسمت های پای خود درد داشتید، قبل از انجام ماساژ به پزشک مراجعه کنید. ماساژ معمولاً 45 تا 60 دقیقه طول می کشد.

ماساژ صندلی

ماساژ صندلی برای افرادی که خواهان ماساژ سریع با تمرکز بر روی گردن، شانه ها و پشت هستند، بهترین است. ماساژ صندلی می‌تواند مقدمه‌ای راحت برای ماساژ باشد، اگر قبلاً هرگز آن را نداشته‌اید. ماساژ صندلی همچنین به کاهش استرس و افزایش آرامش کمک می کند. در این نوع ماساژ از فشار سبک تا متوسط ​​استفاده می شود.

در طول ماساژ، شما کاملاً لباس می‌مانید و روی صندلی مخصوص طراحی شده می‌نشینید. شما صندلی را به گونه‌ای دراز می‌کشید که قفسه‌ی سینه‌تان به پشتی صندلی فشار بیاورد و به ماساژدرمان اجازه دهید به پشت شما دسترسی داشته باشد. این ماساژها معمولاً 10 تا 30 دقیقه هستند.

ماساژ تخلیه لنفاوی

ماساژ تخلیه لنفاوی که به عنوان تخلیه لنفاوی دستی (MLD) نیز شناخته می شود، نوعی ماساژ ملایم است که مایعات لنفاوی را تشویق می کند تا در بدن گردش کنند. سیستم لنفاوی به حذف سموم کمک می کند و گردش خون بهتر می تواند به تعدادی از شرایط کمک کند، از جمله:

 • لنف ادم
 • فیبرومیالژیا
 • ادم
 • اختلالات پوستی
 • خستگی
 • بیخوابی
 • فشار
 • مشکلات گوارشی
 • آرتروز
 • میگرن

بر اساس تحقیقات سال 2014 ، ماساژ تخلیه لنفاوی در بهبود کیفیت زندگی بیماران فیبرومیالژیا در مقایسه با ماساژ بافت همبند موثرتر بود. مطالعه در سال 2021 شواهدی را نشان داد که MLD در مراحل اولیه پس از جراحی سرطان پستان ممکن است به جلوگیری از پیشرفت به لنف ادم بالینی کمک کند، اگرچه ممکن است هیچ سودی برای لنف ادم متوسط ​​تا شدید نداشته باشد.

شما در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر، نباید ماساژ تخلیه لنفاوی دریافت کنید:

 • نارسایی احتقانی قلب
 • سابقه لخته شدن خون یا سکته مغزی
 • عفونت فعلی
 • مشکلات کبدی
 • مشکلات کلیوی

این امکان وجود دارد که در خانه ماساژ تخلیه لنفاوی را روی خود انجام دهید یا می توانید به دنبال یک متخصص باشید. همیشه قبل از امتحان با پزشک خود صحبت کنید. این ماساژها معمولاً 60 دقیقه یا بیشتر طول می کشد.

درمان ساکرال جمجمه با ماساژ درمانی

جمجمه ساکرال تراپی یا ماساژ کرانیوساکرال نوعی تمرین بدنی است که به آزادسازی فشردگی در استخوان‌های سر، کمر و ستون فقرات کمک می‌کند. ایده پشت درمان ساکرال جمجمه ای این است که دستکاری ملایم استخوان های جمجمه، ستون فقرات و لگن می تواند به جریان مایع مغزی نخاعی در سیستم عصبی مرکزی کمک کند. همچنین می تواند نتایج عمیقا آرامش بخشی را ایجاد کند.

برخی از شرایطی که ممکن است از درمان ساکرال جمجمه سود ببرند عبارتند از:

 • میگرن
 • سردرد
 • یبوست
 • سندرم روده تحریک پذیر (IBS)
 • اختلال در چرخه خواب و بی خوابی
 • اسکولیوز
 • عفونت های سینوسی
 • گردن درد
 • فیبرومیالژیا
 • عفونت مکرر گوش یا قولنج در نوزادان
 • اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ).
 • بهبودی تروما، از جمله ضربه ناشی از ضربه شلاق
 • اختلالات خلقی، مانند اضطراب یا افسردگی
 • بارداری های سخت

یک بررسی در سال 2019 نشان داد که درمان ساکرال جمجمه موثرتر از درمان ساختگی در درمان شدت درد افراد مبتلا به گردن درد غیر اختصاصی است. اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید،

درمان ساکرال جمجمه برای افراد زیر مناسب نیست:

 • اختلالات شدید خونریزی
 •  آنوریسم تشخیص داده شده باشد
 • سابقه آسیب های ضربه ای اخیر به سر، که ممکن است شامل خونریزی جمجمه یا شکستگی جمجمه باشد

برای تعیین اینکه آیا این درمان برای نیازهای شما مناسب است یا خیر، با پزشک متخصص خود مشورت کنید. این ماساژها معمولاً 60 دقیقه یا بیشتر طول می کشد.

سوالات متداول ماساژ درمانی

مطمئن شوید که ماسور شما به درستی آموزش دیده، دارای مجوز و گواهی است. همچنین ممکن است بخواهید قبل از شروع جلسه با درمانگر خود گفتگوی کوتاهی داشته باشید تا بتوانید انتظارات خود را بیان کنید و هرگونه سوال مرتبط را بپرسید.

هزینه ماساژ چقدر است؟

قیمت برای ماساژ در اصفهان بسیار متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ماساژ در اصفهان با شماره 03132360841 در تماس باشید.

ماساژ های زیر ممکن است بیشتر از یک ماساژ معمولی هزینه داشته باشد:

 • ماساژ رایحه درمانی
 • ماساژ سنگ داغ
 • ماساژ قبل از تولد
 • ماساژ ورزش ها
 • ماساژ درمانی، مانند رهاسازی جمجمه خاجی و میوفاشیال

برترین سالن تخصصی ماساژ در اصفهان

ماساژ ممکن است راهی برای شما باشد تا از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی احساس بهتری داشته باشید. انواع مختلف ماساژ و ماساژدرمانگرهای مختلف را آزمایش کنید تا نوع و ارائه دهنده ای را که برای شما مناسب است بیابید.

همیشه انتظارات و مقاصد خود را با متخصص ماساژ خود در میان بگذارید و اگر ناراحت هستید صحبت کنید. در صورت داشتن هر گونه نگرانی یا بیماری، قبل از انجام هر نوع ماساژ با پزشک خود صحبت کنید.